Jak wybrać idealny model czapki

Poznaj kilka naszych rad, które ułatwią ci zakup idealnej czapki dla dziecka

To, jaka czapka zapewni optymalny komfort zależy od wielu czynników. Zobaczcie, na co zwrócić uwagę, aby wybrać czapkę modną, wygodną i co najważniejsze, chroniącą głowę przed zimnem lub słońcem.

W idealnej czapce dla Dziecka liczy się przede wszystkim dobranie odpowiedniego rozmiaru. Jak to zrobić? Wystarczy w odpowiedni sposób zmierzyć głowę Dziecku.

 

 

Kiedy znamy już obwód głowy, zastanówmy się jaki model wybrać.

 
Z wiązaniem? Czy bez? Czapka z pomponem? A może typ smerfetki?
     

Jest to bardzo ważne, u małych dzieci, które niechętnie je ubierają i zaraz czapeczka ląduje na podłodze. Tu świetnie sprawdzą się wszelkie modele z wiązaniem pod brodą. Poza tym taka czapka posiada uszka, więc mamy dodatkową ochronę przed wiatrem, czy słońcem.

 

Czapeczki z pomponami robią furorę przede wszystkim w zimie. Są one najmodniejsze w tym sezonie, a do tego dostępne w różnych kolorach, wzorach i o różnej wielkości. Co ciekawe, naturalne pompony wyglądają świetnie nawet podczas deszczu.

 

Jeżeli nie przepadasz za pomponami, wybierz czapkę smerfetkę. Można ją ułożyć na wiele sposobów lub po prostu mocniej nasunąć na czoło i uszy w celu zapewnienia większego komfortu. Nasze czapki posiadają również regulację długości, tak więc dziś można mieć krótką smerfetkę, a jutro długą.

 

 

Czapki z wiązaniem

Sznurki w modelach z wiązaniem, należy przeciąć w odpowiednim dla Ciebie miejscu i zawiązać na supełek. To ty Droga Mamo decydujesz, jaka długość sznurka jest dla Ciebie i Dziecka odpowiednia.

 

Najlepszy materiał czapki:

Materiał z jakiego powstała czapka nie powinien wywoływać alergii ani podrażnień. Na chłody poniżej – 5 °C doskonałym wyborem jest wełna, która jest materiałem naturalnym i posiada właściwości termoizolacyjne. Co ciekawe, czapka o luźniejszym splocie okaże się cieplejsza niż ta o splocie ciaśniejszym. Nakrycia głowy z wełny, nie wchłaniają zapachów, nie uczulają i mają właściwości antybakteryjne. Gdy temperatura spada poniżej 12 °C bardzo dobrym rozwiązaniem są czapki z bawełny. Nie wywołują one podrażnień, są lekkie, przyjemne w dotyku, ciepłe i przepuszczają powietrze. A modele wyposażone w dodatkową podszewkę doskonale uchronią głowę przed zimnem. Kiedy na dworze jest dwadzieścia pięć stopni, liczy się przysłonięcie samej głowy, a nie na przykład uszu, tak więc idealna jest przewiewna, bawełniana czapeczka czy też kapelusz. Wybierając model czapki zwróćcie uwagę na styl, a także na krój i kolor kombinezonu, kurtki i innych noszonych przez Dziecko dodatków. Klasyczne modele czapek BARBARAS to ideały dla osób ceniących sobie prostotę. Ale w naszej ofercie na pewno znajdziecie obok klasyki, oryginalne, zaskakujące i odważne modele dopasowane do osobowości Dziecka. Pamiętajmy również o kolorze czapki. Jeśli nasze Dziecko nie toleruje czapek, może właśnie warto kupić ją w jego ulubionym kolorze. Mamy nadzieję, że teraz już wiecie jaki model wybrać dla swojego Dziecka

pixel